MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Yenerji Mühendislik aşağıda belirtilen proje tipleri için planlama, fizibilite, kesin ve uygulama projeleri mühendislik hizmetlerini sunmaktadır. 

NEHİR TİPİ HİDROELEKTRİK SANTRAL PROJELERİ

2003 yılında 4628 sayılı yasa ile özel sektörün yapmaya başladığı nehir tipi hidroelektrik santral projelerinin yapımına, 2013 yılında yayımlanan 6446 sayılı elektrik piyasası kanunu ile birlikte hızla devam edilmektedir.

 

​Süreç içinde yapılan nehir tipi santrallerde yatırımcıların mühendislik hizmetlerinde yaşadıkları sıkıntıları iyi bilen bir firma olarak sizleri daha katılımcı ve kaliteli bir mühendislik anlayışı ile tanıştırmak istiyoruz.

BARAJ TİPİ

HİDROELEKTRİK SANTRAL PROJELERİ

Baraj tipi hidroelektrik santraller nehir tipi santrallere göre genellikle daha büyük ölçekli hidroelektrik santral yatırımları olup, planlama ve tasarım aşamaları proje ekonomisi açısından çok daha fazla öneme sahiptir.


Baraj tipi yada depolamalı HES projeleriniz için yapacağımız 3 boyutlu tasarım ve analizler ile problemsiz bir inşaat süreci yaşayabilir ve projelerinizin ekonomik verimi ve yapı güvenliğini arttırabilirsiniz.

İSALE HATLARINDA

HİDROELEKTRİK SANTRAL PROJELERİ

Ülkemizde 6446 sayılı yasa ile belediyeler tarafından işletilen içmesuyu isale hatları ile atık su isale hatları üzerinde teknik imkânın olması ve DSİ tarafından uygun bulunması hâlinde enerji üretim tesisi kurulabilmektedir.

İsale hatlarında elektrik üretimi konusunda tecrübeli bir firma olarak, isale hatlarınızdaki potansiyel enerjinin tespiti ve değerlendirilmesi konularında mühendislik, danışmanlık ve anahtar teslimi inşaat hizmetleri sunuyoruz.

LİSANSSIZ

HİDROELEKTRİK SANTRAL PROJELERİ

6446 sayılı yasa ile birlikte kendi elektrik ihtiyacınızı karşılamak ve üretim fazlasını elektriği satmak için şirket kurma ve üretim lisansı alma zorunluluğu olmaksızın 1 MW ve altındaki güçlerde HES yapabilirsiniz.

Firma olarak lisanssız hes konusundaki tecrübelerimizi sizlerle paylaşabilir, bölgenizde sizin için bir mikro HES geliştirerek çalıştırmaya başlayacağınz zamana kadar bütün aşamalarda birlikte çalışabiliriz.